Top placements on SBC lists 2017

partial results for the year coming soon

Tack till alla som gjorde det möjligt - Thank's you all who made it possible

2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016

 

 

2017-09-23
Ballerup Int
M Lethonen

Kennel Beastly's
Great Estate's Bravehaert "Tage"

SL 1 BIR-babyvalp - VP BOB babypuppy

Kennel Beastly's
Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"

Exc 2 Chkl - champion class

Familjen Wahlgren
Beastly's Burning Love "Asta"

Good Ökl - open class

Kennel Beastly's
Beastly's Kiltlifter "Stina"

Exc 1 CK R-Cert Ökl - R CC open class

Familjen Wahlgren
Beastly's Rosebud Candy "Emma"

Exc 3 Chkl - champion class


Stina R-Cert
2017-09-10
Eslöv Int
A Whitmarsh

Kennel Beastly's
Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"

3:a Bästa hane - 3rd Best dog

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Vg 1 Jkl - junior class

Kennel Beastly's
Beastly's Kiltlifter "Stina"

Exc 2 CK R-Cert Ökl - R CC open class

Kennel Beastly's
Ch KBHV-15 Beastly's Raspberry Cranachan "Lea"
VG 3 chkl - champion class

2017-09-04
Öland Nat
Johan Andersson

Kennel Beastly's
Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"

2:a Bästa hane - 2nd Best dog

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 2 Jkl - junior class

Kennel Beastly's
Beastly's Kiltlifter "Stina"

Exc Ökl - open class

Elisabeth Lind
Beastly's Raspberry Fizz "Milla"
Exc Ökl - open class

Familjen Wahlgren
Beastly's Burning Love "Asta"

Exc 2 CK Ökl - open class

Familjen Wahlgren
Beastly's Rosebud Candy "Emma"

3:a B ästa tik - 3rd Best bitch

Kennel Beastly's
KBHV-15 Beastly's Raspberry Cranachan "Lea"
4:a Bästa tik - 4th Best bitch

Best In Show 4 Uppfödare/Breeders
2017-08-20
Eskilstuna Nat
E Nielsen

Elisabeth Lind
Beastly's Raspberry Fizz "Milla"
2:a Bästa tik R-Cert - 2nd Best bitch R-CC

2017-08-19
Norrköping Nat
T Okkola

Elisabeth Lind
Beastly's Raspberry Fizz "Milla"
Exc 4 Ökl - Open class

2017-08-13
Ronneby SBC
Lena Danker Kennel Perky's

Kennel Beastly's
Beastly's Wollie Rambler "SvenErik"

1 HP 4-6 mån 2 BHV - Babyclass

Eva Karlsson
Beastly's Virginia Ash "Sigrid"

3 HP 4-6 mån - Babyclass

Kennel Beastly's
Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"

Exc Chkl - Championclass

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 2 Jkl - junior class

Kennel Beastly's
Beastly's Kiltlifter "Stina"

Exc - open class

2017-08-12
Ronneby Int

Kennel Beastly's
Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"

Exc 4 Chkl - Championclass

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Vg 2 Jkl - junior class

Kennel Beastly's
Beastly's Kiltlifter "Stina"

Vg - open class

2017-08-06
DKK Odense
C Muldoon

Kennel Beastly's
KBHV-15 Beastly's Raspberry Cranachan "Lea"
3:a bästa tik Cert SEUCH DKUCH - 3rd best bitch CC Swedis- & Danish Champion

2017-07-08
Tvååker Nat
Anna Dominiak, Polen

Kennel Beastly's
Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"

4:a Bästa hane - 4th Best dog

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Vg Jkl - junior class

Kennel Beastly's
Alistair's Up To The Top "Aina"

Vg - open class

2017-06-24
Genk Int


Patricia van Nuffel & Tinnike
Vierse
Beastly's A Red Red Rose "Rosie"

Exc 2 Jkl - Juniorclass

2017-06-17
Lokeren Nat


Patricia van Nuffel & Tinnike
Vierse
Beastly's A Red Red Rose "Rosie"

Vg 2 Jkl - Juniorclass

2017-06-10
Lommel Nat


Patricia van Nuffel & Tinnike
Vierse
Beastly's A Red Red Rose "Rosie"

Vg 2 Jkl - Juniorclass

2017-05-21
Hässleholm Int
S Nordin

Kennel Beastly's
Beastly's Clove Rock "Ove"

Exc 4 ökl - open class

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 2 CK Jkl - junior class

Kennel Beastly's
Beastly's Kiltlifter "Stina"

Exc 4 CK Ökl - open class

Familjen Wahlgren
Beastly's Burning Love "Asta"

Vg Ökl - open class

Familjen Wahlgren
Beastly's Rosebud Candy "Emma"

Exc 4 CK Chkl - champion class

2017-05-21
Wieze Nat


Patricia van Nuffel & Tinnike
Vierse
Beastly's A Red Red Rose "Rosie"

Exc 2 Jkl - Juniorclass

2017-05-20
Hässleholm SBC
J Öhqvist

Kennel Beastly's
Beastly's Clove Rock "Ove"

Exc 3 ökl - open class

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 2 CK Jkl - junior class

Kennel Beastly's
Alistair's Up To The Top "Aina"

Exc Ökl - open class

Familjen Wahlgren
Beastly's Burning Love "Asta"

Exc Ökl - open class

Familjen Wahlgren
Beastly's Rosebud Candy "Emma"

Exc CK Chkl - champion class

2017-05-09
Luxenburg Int
NL


Patricia van Nuffel & Tinnike
Vierse
Beastly's A Red Red Rose "Rosie"

Exc 1 Jkl Crufts Qualification Junior Champion - Juniorclass

2017-04-29
Antverpen Int
NL


Patricia van Nuffel & Tinnike
Vierse
Beastly's A Red Red Rose "Rosie"

Exc 2 Jkl - Juniorclass

2017-03-19
Malmö Int
C Lanning-Vrethammar

Kennel Beastly's
Beastly's Clove Rock "Ove"

Exc 2 CK ökl 4 BH R-Cert - 4th Best Dog R-CC

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 2 Jkl - Junior Class

Familjen Wahlgren
Beastly's Burning Love "Asta"

Exc 2 Ukl - Intermediat Class

Familjen Wahlgren
Beastly's Rosebud Candy "Emma"

Exc 1 CK Ökl 2 BT Cert R-CACIB
CHAMPION
- 2nd Best Bitch CC R-CACIB CHAMPION

Bästa uppfödargrupp HP

Ove - Emma - Inez - Asta

2017-03-05
Herve Nat
Belgien


Patricia van Nuffel & Tinnike
Vierse
Beastly's A Red Red Rose "Rosie"

G Jkl - Juniorclass

2017-02-25
Weelde Int
Belgien


Patricia van Nuffel & Tinnike
Vierse
Beastly's A Red Red Rose "Rosie"

Vg2 Jkl - Juniorclass

2017-01-29
Mouscron Int
Belgien
Mr J-J Dupas, Frankrike

Patricia van Nuffel & Tinnike Vierse
Beastly's A Red Red Rose "Rosie"

Exc 1 JCert Bästa tik BIM JKL - CAC-J BOS juniorclass

BIR Ch Highflying Cheyenne Morgan och Lennart Charlotte och Yippie