Top placements on SBC lists 2016

partial results for the year coming soon

Tack till alla som gjorde det möjligt - Thank's you all who made it possible

2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2017

 

 

2016-11-19
NKK Int
Norsk Vinnare

Beastly's Raging Fortune "Inez"
Exc 1 CK jkl NO JV-16 - Juniorclass Norwegian Juniorwinner -16

André Neby & Jo-Inge Bredensen
Beastly's Aberdeen Angus "Karlsson"
Vg 4 Jkl - juniorclass

Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"
Exc 4 CK Chkl - championclass

2016-11-19
DBCK
Robynne S. Wood

Beastly's Raspberry Cranachan "Lea"
3:a Bästa Tik R-Cert - 3rd Best bitch R-CAC

2016-09-17
DKK Int
Ballerup
Carl-Gunnar Stafberg

 

Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"
3:a Bäste Hane - 3rd Best dog

Madde & Micke Holmqvist
Ch Beastly's Tweed Ketlee "Hugo"
Exc 4 CK chkl - championclass

Beastly's Raspberry Cranachan "Lea"
4:a Bästa Tik R-Cert R-CACIB - 4th Best bitch R-CC R-CACIB

2016-09-11
SBC Höganäs
R Ballantyne,
kennel Bustroc

Beastly's Raging Fortune "Inez"
BIR-valp - BOB-puppy

André Neby & Jo-Inge Bredensen
Beastly's Aberdeen Angus "Karlsson"
Exc 4 CK Jkl - juniorclass

Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"
Exc CK chkl - championclass

Madde & Micke Holmqvist
Ch Beastly's Tweed Ketlee "Hugo"
Exc CK chkl - championclass

Petra & Anders Wahlgren
Beastly's Burning Love "Asta"

Exc 1 CK BIR-junior - BOB junior

Beastly's Kiltlifter "Stina"
Exc 3 jkl - juniorclass

Petra & Anders Wahlgren
Beastly's Rosebud Candy "Emma"
Exc 3 CK ökl - openclass

2016-09-10
SKK Nat
Eslöv
B Blidh

Beastly's Raging Fortune "Inez"
BIM-valp - BOS-puppy

André Neby & Jo-Inge Bredensen
Beastly's Aberdeen Angus "Karlsson"
Exc 2 CK Jkl - juniorclass

Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"
Exc 4 CK Chkl - championclass

Madde & Micke Holmqvist
Ch Beastly's Tweed Ketlee "Hugo"
Exc CK oplac chkl - championclass

Beastly's Kiltlifter "Stina"
Exc 3 jkl - juniorclass

2016-09-04
SKK Nat
Öland
J Hindse DK

Beastly's Raging Fortune "Inez"
BIR-valp - BOB-puppy

Beastly's Clove Rock "Ove"
Exc 4 ökl - openclass

Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"
2:a Bästa Hane - 2nd Best dog

Madde & Micke Holmqvist
Ch Beastly's Tweed Ketlee "Hugo"
4:a Bästa Hane - 4th Best Dog

Petra & Anders Wahlgren
Beastly's Burning Love "Asta"

Exc 3 jkl - juniorclass

Beastly's Kiltlifter "Stina"
VG oplac jkl - juniorclass

Petra & Anders Wahlgren
Beastly's Rosebud Candy "Emma"
Bästa tik CERT BIM - BOS CC

Alistair's Up To The Top "Aina"
Exc oplac Ökl

BÄSTA UPPFÖDARGRUPP - BEST BREEDERSGROUP

2016-08-13
SKK Nat
Ronneby

Beastly's Raging Fortune "Inez"
BIR-valp - BOB-puppy

Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"
Bästa Hane BIM - BOS

Madde & Micke Holmqvist
Ch Beastly's Tweed Ketlee "Hugo"
2:a Bästa Hane - 2nd Best Dog

Petra & Anders Wahlgren
Beastly's Burning Love "Asta"

Exc 2 CK jkl

Beastly's Kiltlifter "Stina"
Exc 3 CK jkl

Petra & Anders Wahlgren
Beastly's Rosebud Candy "Emma"
Bästa tik CERT BIR BIG 3 - BOB CC BOG 3

Dennis & Elicabeth Fridström
Beastly's Raspberry Fizz "Milla"
3:e Bästa Tik R-CERT - 3rd Best Bitch R-CC

Alistair's Up To The Top "Aina"
4:e Bästa Tik - 4th Best Bitch

Helene Fuglesang
Beastly's Viviane Of Avalon "Viviane"
Exc CK ökl

BÄSTA UPPFÖDARGRUPP - BEST BREEDERSGROUP

2016-08-13
Me Nat Belgien

Patricia van Nuffel & Tinnike Vierse
Beastly's A Red Red Rose "Rosie"

BIM-valp - BOS-puppy

2016-03-27
Norge
Kurt Nilsson
André Neby & Jo-Inge Berendsson
Beastly's Aberdeen Angus "Karlsson"

3:a Bästa hane CERT

2016-07-09
Vålerbanan
Norge
Göran Bodegård

Norge Vålerbanan 2016-07-09 (Göran Bodegård)

Liselott & Atle Hamre
Beastly's Fickle Fortune "Bosse"
BIR-valp & BIG-3
2016-07-08--09
SKK Int Nat Tvååker

Tvååker Int & Nat 2016-07-08--09
(Rafael Malo Alcrudo, Spanien & Regina Blessing)

Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin"
2:a bästa hane båda dagarna - 2nd best dog both days

Beastly's Kiltlifter "Stina"
Exc 4 Jkl & Exc 3 Jkl

KPHV-15 Beastly's Raspberry Cranachan "Lea"
4:a bästa tik R-Cert/CC & VG

Madde & Micke Holmqvist
Ch Beastly's Tweed Ketlee "Hugo"
Exc opl & 3:a CK chkl

Sophie Möller
Beastly's Scottish Kedgeree "Henry"
Exc 2 CK ökl båda dagarna

2016-06-06
Åhus BK
Bengt Bogren
  • Beastly's Raging Fortune "Inez" äg Kennel Beastly's
    BIR-valp - BOB-puppy


    BEST IN SHOW
2016-06-05
Lommel Nat Belgien
  • Beastly's A Red Red Rose "Rosie" äg Patricia & Tinnike
    BIM-valp - BOS-puppy
 
2016-06-04
SydSkåkk Bosjökloster
Erna-Britt Nordin
  • Beastly's Raging Fortune "Inez" äg Kennel Beastly's
    BIR-valp - BOB-puppy
    (stannade inte till finalerna pga värmen)

2016-05-28
Norsk Pomeranien Klubb
Bente Bjerkaas

2016-05-29
Norsk Klubb
Ewa Nielsen

  • Beastly's Fickle Fortune "Bosse" äg Liselott & Atle Hamre

    28/5 BIR-valp BIG-2 - BOB-puppy BOG-2

    29/5 BIR-valp BIG-2 - BOB-puppy BOG-2
2016-05-21
SKK Int Hässleholm
Moa Persson
  • Beastly's Scottish Kedgeree "Henry" äg Sophie Möller
    Exc 3 Ökl - open class


  • Ch No-Nonsense's Jérôme "Edwin" äg Kennel Beastly's
    Exc 1 CK Chkl Bästa Hane CACIB BIM - BOS


  • Beastly's Tweed Keetle "Hugo" äg Madde & Micke Holmqvist
    Exc 2 Chkl - Champion class


  • Beastly's KiltLifter "Stina" äg Kennel Beastly's
    Suff Jkl - pga ljus ögonfärg enl domaren


  • Beastly's Burning Love "Asta" äg Wahlgren
    Vg 4 Jkl - Junior class


  • Beastly's Rosebud Candy "Emma" äg Wahlgren
    Exc 4 - Open Class


  • Alistair's Up To The Top "Aina" äg Kennel Beastly's
    Exc 3 - Open Class
2016-03-27
Norsk Klubb
  • Beastly's Aberdeen Angus "Karlsson" äg André Neby & Jo-Inge Berendsson
    BIR-Junior CERT- BOB-Junior C
    C
2016-03-27
SKK Int
Malmö
  • Beastly's Rosebud Candy "Emma" äg Wahlgren
    4:a Bästa tik R-CACIB - 4th Best Bitch R-CACIB
BIR Ch Highflying Cheyenne Morgan och Lennart Charlotte och Yippie